MONSANTO ČR s.r.o.
Brno Business Park B
Londýnské náměstí 856/2
639 00 Brno

(420) 543 428 200
(420) 543 428 202

dekalb_linka

Společnost Monsanto

Monsanto v České republice

MONSANTO ČR, s.r.o. se sídlem v Brně nabízí českým zemědělcům širokou škálu vysoce kvalitních osiv kukuřice a řepky olejky značky DEKALB®.
Na český trh přináší Monsanto taktéž produkty biotechnologií, které poskytují jejich uživatelům ty nejefektivnější způsoby řešení problémů. V současné době je z technologie YieldGard® na českém trhu k dispozici YieldGard® Corn Borer, ochrana proti zavíječi kukuřičnému.
Kromě nabídky osiv zemědělských plodin a jejich specifických vlastností (biotechnologie) nabízí Monsanto vysoce účinné přípravky na ochranu rostlin: Guardian®, Monitor® a nejprodávanější herbicid na světě Roundup®.

Monsanto ve světě

Monsanto_centerÚstředí společnosti Monsanto se nachází v St. Louis, v americkém státě Missouri a prostřednictvím svých poboček působí v mnohých zemích po celém světě. Jejich rozmístění je různorodě rozděleno do administrativních a obchodních kanceláří, výrobních podniků, množitelských organizací a výzkumných center. Všechny divize a pobočky se společně soustřeďují na zemědělství a podporu farmářů.
Čím blíže jsme k našim zákazníkům, tím lépe poznáme i jejich potřeby, porozumíme problémům, se kterými se setkávají ve své praxi a tím jsme schopní vyvíjet prvotřídní inovace a řešení šité na míru jejich potřebám.

Historie společnosti Monsanto

Edgar_QueenyV roce 1901 založil pan Queeny ve státě Missouri v USA chemickou manufakturu na výrobu sacharinu. Podle své manželky, Španělky Olgy Monsanto, dal firmě název Monsanto Chemical Works. O dvaatřicet let později, v roce 1933, byla do historických knih akciových společností zapsána firma Monsanto Co., která se stala pokračovatelem původní společnosti. Dlouhou dobu své historie společnost realizovala své cíle v petrochemickém průmyslu, angažovala se v těžbě ropy i jejím zpracování, byla čelním světovým výrobcem plastických hmot, aditiv determinujících konečné vlastnosti plastů, výrobcem vláken a také farmaceutických produktů.
Dějiny farmaření začíná společnost psát v polovině sedmdesátých let minulého století, kdy zahájila svoji činnost v tomto sektoru uvedením herbicidu Roundup® na trh v Americe a Evropě.
V posledních deseti letech se společnost strategicky zaměřuje na agrární sektor, ve kterém výlučně investuje své prostředky v oblasti výzkumu a vývoje. Na počátku devadesátých let pokládá společnost Monsanto základní stavební kámen moderního zemědělství uvedením celé řady patentů v oblasti biotechnologií a praktického využití genetického inženýrství v zemědělské praxi. V polovině 90. let rozšiřuje svoji činnost v oblasti výroby a šlechtění osiv rozsáhlými akvizicemi mezi osivářskými společnostmi.
Více než stoletá historie společnosti, její stabilita, současné postavení a perspektiva, jakož i věrnost svým závazkům, činí Monsanto ve svém oboru vedoucí společností. Monsanto vyvíjí produkty a řešení integrující herbicidy, osiva a genetické vlastnosti rostlin získané biotechnologickými procesy a nabízí je v agrárním sektoru a přidružených odvětvích.

© Monsanto Česká republika 2011 - 2017