MONSANTO ČR s.r.o.
Brno Business Park B
Londýnské náměstí 856/2
639 00 Brno

(420) 543 428 200
(420) 543 428 202

dekalb_linka

Osiva DEKALB

Naším cílem je inovace

Záměrem společnosti Monsanto, jakožto společnosti, která se stoprocentně soustředí na zemědělství, je přicházet s neustálými inovacemi ve šlechtění zemědělských plodin pro farmáře.
Investujeme velké množství aktiv a úsilí do biotechnologického výzkumu a poskusného pěstování plodin, abychom byli schopni nabídnout farmářům produkty, které zvýší jejich ziskovost a podstatně jim usnadní denodenní boj s ne vždy právě příznivými přírodními podmínkami. Investujeme více než 2 miliony dolarů denně do objevování nových technologií, které budou pro farmáře pozitivním přínosem. Náš výzkum se zaměřuje jak na základní agronomické potřeby, tak i na potřeby s přidanou hodnotou pro pěstitele. Dlouhodobými investicemi do plodin, které jsou pro farmáře perspektivní a přinášejí mu růst produktivity a vyšší zisk, podporujeme nejen pěstitele samotné, ale také celou budoucnost zemědělství.

vizeŠlechtitelský program

Našim cílem je dodávat pěstitelům vysoce kvalitní osivo. Šlechtitelé společnosti Monsanto nepřetržitě pracují na vývoji nových odrůd pro farmáře. Šlechtitelský program společnosti Monsanto zahrnuje jak hospodářské plodiny pěstované na velkých plochách jako je kukuřice, řepka, bavlna, sója, tak i ovoce a zeleninu. K dnešnímu dni máme více než 250 odborných šlechtitelů, kteří vedou výzkumy ve stovkách oblastí různých zemí světa. Naši výzkumníci využívají jak konvenčních technologií, tak i šlechtění pomocí genetických markerů, aby odhalili podstatu vysokého výnosového potenciálu.

Kukuřice

Náš výzkum oblasti kukuřic přinesl způsoby, jak zvýšit a obohatit výnos, řešení v oblasti tolerance vůči chorobám a škůdcům, zvýšenou stabilitu rostliny a silný kořenový systém a v neposlední řadě kvalitu zrna jako takového - olei, proteiny.

Šlechtění pomocí genetických markerů

Dnes, s využitím průlomové technologie, můžeme více než zdvojnásobit míru genetického potenciálu osiva - dosáhnout zlepšení v tak významných vlastnostech jako je výnos a tolerance vůči stresovým podmínkám.

Jako nástroj pro efektivnější a účinnější šlechtění využíváme molekulární markery, které nám pomáhají odkrýt tajemství genetické výbavy. Markery nám umožňují "označit" a zapamatovat umístění důležitých genů v genomu rostliny. Tím získáváme možnost rychleji najít a skombinovat správné geny, které nám napomohou k zvýšení výnosů a boji proti stresům.

Vedle šlechtitelského programu, jehož výstupem je vysoce kvalitní osivo, nabízíme našim farmářům prostřednictvím genového inženýrství nový způsob, jak ochránit jejich plodiny, případně zvýšit sklizňovou efektivitu.

Výzkum

Náš výzkum se primárně zaměřuje na:
- výnos zrna
- kvalit u zrna
- toleranci vůči stresu
- kontrolu škůdců
- toleranci vůči herbicidům
- odolnost vůči chorobám
- zvýšení obsahu lipidů (zvýšení olejnatosti, zlepšení složení mastných kyselin)
- proteinové obohacení

© Monsanto Česká republika 2011 - 2017